Sztab organizacyjny

Tomek – niby informatyk od lat, jednak jego prawdziwa pasja to fotografia. Fotografia, która nie była miłością od pierwszego wejrzenia. Z czasem zaprzyjaźnił się z aparatem, obiektywami… i ludźmi, których fotografuje. Rozpoczynał jako fotograf ukazujący codzienność na poznańskich ulicach, dziś zajmuje się głównie fotografią sportową.
Uwielbia uwieczniać walkę, moc, siłę, szybkość, odwagę, radość, frajdę, śmiech, łzy, zwycięstwo, a także porażkę. Od czasu do czasu pobiega, pojeździ na rowerze. Stara się mieć czas wypełniony w 100%. Otwarty na ludzi, pomaga każdemu, kto tej pomocy potrzebuje.

Kasia – dość energetyczna istota – na co dzień mama dwóch wesołych dziewczynek, żona, pedagog specjalny pracujący z dziećmi z autyzmem, fotograf – większemu gronu znana jako Emocjonalna…i od 2018 roku Matka Chrzestna Niebieskiej Fali. Oprócz godzenia opisywanych powyżej obowiązków, stara się jeszcze mieć czas na dawkę sportu – bez którego nie wyobraża sobie życia. Czasem biega, czasem gra w siatkówkę, a czasem wsiada na rower. Krótko mówiąc, w życiu ciężko znosi nudę. Swoją energię stara się wykorzystywać efektywnie – stąd pomysł na bieg charytatywny, jakim jest Niebieska Fala – bieg pomagający bliskim jej serduchu osobom z autyzmem.
Wojtek – na co dzień urzędnik, w weekendy biegacz, wolontariusz, organizator imprez sportowych. Lista projektów z jego udziałem jest całkiem zacna. Pochłaniają mu one około 60% weekendów w roku. Niebieska Fala jest jednym z tych projektów, przy których wołają na niego „organizator” 😊. Wojtka głównym zadaniem jest dbanie o to, by trafił do Ciebie pełen pakiet startowy, przekazany Tobie z uśmiechem, tak by już na starcie wywołać u Ciebie moc pozytywnych emocji. W wolne weekendy nasz człowiek „Błyskawica”, stara się spędzać aktywnie: dużo biega, podróżuje, czasem wsiada na rower. Jak to często mówi, dba o dobre wspomnienia na starość.
Asia – bo Joanna brzmi zbyt poważnie 😉. Mentalnie dziecko z bujną wyobraźnią, a w życiu codziennym urbanistka i towarzyszka spacerów Goldena Skippera 😊. Uwielbia psiaki i dzieciaki, kocha góry i Mazury, a ostatnio nawet bieganie 😉. Najwięcej serca lubi wkładać w akcje charytatywne, a jeśli może łączyć przyjemności z pomaganiem innym, to jej życie staje się piękniejsze. Dlatego intensywnie od kilku lat działa z grupą Golden Retriever WOŚP w Poznaniu, gdzie dzięki psiakom wspierają dzieciaki. Kiedy pojawiła się inicjatywa Niebieskiej Fali nie mogła pozostać obojętna, ponieważ to inicjatywa, która łączy pomaganie, bieganie i dzieciaki, a planowanie i organizacja to jest to, co Tygryski lubią najbardziej 😊.
Arek – gdyby znaleźć trzecie imię dla niego, byłby to „Robot”. Niebieska Fala, DuoCykl, pomoc przy biegu Integrun, Bieg Podkowy. W jego CV oprócz wydarzeń sportowych, jest wpisana organizacja wielu wydarzeń kulturalnych w Murowanej Goślinie. Na co dzień Arek biega, jeździ na rowerze i gra okazjonalnie w siatkówkę, no i… organizuje eventy sportowe. Cała ekipa nie wie, skąd Arek bierze na to siły, mimo to nie znajdziecie w mieście lepszego specjalisty od strefy startu i mety! 😊
Joanna – jest pedagogiem specjalnym z pasji i wykształcenia. Pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie oraz autystycznymi w przedszkolu, które zostało objęte pomocą Niebieskiej Fali w pierwszej edycji. Od wielu lat angażuje się w różne inicjatywy o charakterze charytatywnym. Poprzez udział w organizacji biegu Niebieska Fala chce zwiększać świadomość społeczeństwa w temacie autyzmu. Uważa, że wiedza i zrozumienie są według niej kluczem do poprawy jakości życia dzieci cierpiących na autyzm, ich rodzin oraz przyjaciół. W wolnych chwilach przede wszystkim „połyka” książki. Lubi też szydełkować, jeździć rowerem czy maszerować z kijkami 
Magda – żona, matka, kobieta pracująca. Energiczna, spontaniczna, żadnych wyzwań się nie boi, dlatego, jak przy drugiej edycji Niebieskiej Fali zaproponowano jej wejście do ekipy, nie potrafiła odmówić.  W ubiegłym roku pstrykała Wam fotki z fotobudki i obserwowała z podziwem organizację biegu. Obecnie Magda odpowiada za strefę animacji. To nie przypadek, nie znajdziecie lepszej animatorki, niż mama dwóch cudownych dziewczynek! Magda prywatnie znana jest z zamiłowania do podróży, siatkówki i fantastycznego poczucia humoru! A humor przyda się na nasz niebieski weekend!
Marysia – pozytywnie nastawiona do świata i ludzi. Lubi wyzwania i ciągle szuka nowych. W codzienności, gdzie pracuje jako higienistka stomatologiczna, stara sobie umilać czas uprawiając różne pasje, od zdrowego stylu życia po angażowanie się w różne kreatywne akcje. Związana z grupą biegową Hernik Team, z którą realizuje jedną z pasji – bieganie. Temat autyzmu jest jej doskonale znany, ponieważ starszy syn Mateusz ma zdiagnozowany autyzm. Stara się żyć według motta: „Dobro wyświadczone komuś zawsze wraca podwójnie”, o czym nie raz się przekonała. Wiele osób pomogło jej rodzinie w ich drodze z autyzmem, to i ona to kontynuuje i zaraża innych.

Dobrawa – na co dzień żona, niewidząca świata poza swoimi córkami matka wariatka, realizująca się Product Manager, a w wolnych chwilach biegaczka…czasem biega szybkie piątki… czasem długie maratony.

Jej motto życiowe to „Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga” i zgodnie z nim konsekwentnie dąży do celu, wierząc, że dzięki pasji i wytrwałości można spełniać marzenia i przenosić góry. Swoją pasją – bieganiem – stara się zarażać innych, głównie po to, by uwierzyli w siebie.

Po koronie maratonów przyszedł czas na kolejne wyzwania. Chęć pomocy dzieciom sprawiła, że nie potrafiła przejść obojętnie obok Niebieskiej Fali i cudownych ludzi, którzy ją stworzyli. Teraz z dumą działa w niebieskich barwach.

Kinga – relacje, uważność, marzenia i kreatywność to czego poszukuję i rozwijam w sobie i innych.

Zawodowo pełna pasji pedagog specjalny, poszukująca alternatywnych metod pracy, prywatnie kobieta pełniąca wiele ról w tym najciekawszą rolę jaką jest bycie mamą dwóch małych mężczyzn.  W 2021r. mimo pandemii Niebieska Fala dzielnie wsparła szkołę, w której na co dzień pracuję – Szkołę Podstawową nr 68 w Poznaniu. Urzekła mnie energia ludzi na Fali okazało się, że z wzajemnością!

Dziś z dumą dołączam do zespołu.