Notatka prasowa

Bieg Charytatywny Niebieska Fala (27.03.2022)

Już niebawem, 27 marca 2022 r. na terenie Stadionu Poznań i ścieżkami Lasku Marcelińskiego, popłynie piąta, jubileuszowa Niebieska Fala pomocy dzieciom ze spektrum autyzmu.

 „Niebieska Fala” to bieg charytatywny, którego myśl przewodnia to „Biegam, rozumiem, pomagam”. Pragniemy nie tylko propagować uprawianie sportu całymi rodzinami, ale przede wszystkim zwiększać świadomość społeczną dotyczącą problemu autyzmu. Nieprzypadkowo spotykamy się w okolicach 2-go kwietnia  – ogłoszonego jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, znany też pod nazwą Niebieski Dzień.

Jak pomagamy? Opłaty startowe w większości przekazujemy na rzecz beneficjenta, którym co roku jest wybrana placówka opiekująca się dziećmi lub osobami dorosłymi z autyzmem. W obecnej Fali mamy aż dwóch beneficjentów! Zbieramy fundusze na wyposażenie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 107 oraz Przedszkola nr 116 w Poznaniu – placówek o profilu integracyjnym, mających wśród swych podopiecznych wiele dzieci ze spektrum autyzmu.

Formuła biegu. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać się pod Stadionem Miejskim na  biegach stacjonarnych na dystansie 1km, 5 km i 10 km. Dla miłośników Nordic Walking przewidujemy dystans 5 km.

 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.niebieskafala.pl., już niebawem pojawią się tam szczegóły wydarzenia i link do zapisów. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzania profilu na Facebooku www.facebook.com/biegniebieskafala/. Możecie nas również podejrzeć na naszym kanale www.youtube/niebieskafala

Do zobaczenia 27.03.2022!  Bo warto pomagać!

Tomek Szwajkowski

Tel. 509 174 333
e-mail: kontakt@niebieskafala.pl